Kde hľadať nápady na podnikanie?

Začať podnikať môže každý, ale mnoho ľudí sa zastaví už v prvom kroku – v čom vlastne vôbec môžu podnikať? Niekdy sa môže zdať, že každý originálny nápad už bol vymyslený a nedá prísť s niečím novým.

To by sme ale nepočuli každú chvíľu o nových mladých podnikateľoch, ktorí vzali svoj osud do vlastných rúk a podarilo sa. Kde teda nájsť tu správnu inšpiráciu a ako sa nenechať zastrašiť od svojich možno revolučných myšlienok?

Urobte si v hlave miesto

Existuje celkom doložený psychologický fenomén, pri ktorom prídete na riešenie problému vo chvíli, keď sa naň prestanete vedomo sústrediť. Bežne sa stáva, že sa žiarovka nad vašou hlavou nerozsvieti v dobe, kedy naplno študujete trendy na trhu a ste ponorení v marketingových prieskumoch.

Miesto toho nápad môže prísť pri jazde na bicykli, relaxácii pri seriáli alebo uprostred masáže. Naša myseľ aj naše telo potrebujú odpočinok a v záplave stresu neprídete na nič prevratného. Nepodceňujte preto rozhodne čas, ktorý venujete prečisteniu vašej hlavy od každodenných starostí.

Oči a uši otvorené

Stres je vašim nepriateľom i z iného hľadiska. Vystresovaný človek má tendenciu uzatvárať sa do seba a nevnímať svoje okolie. Okolo vás sa ale nachádza studnica názorov, vďaka ktorým môžete objaviť trhlinku na trhu. Zamerajte svoju pozornosť na to, čo ľudí trápi, čo im chýba, čo by im mohlo nejakým spôsobom uľahčiť existenciu.

Nedostanete nikdy presnú odpoveď, ale keď sa budete s ľuďmi rozprávať a načúvať im, získate dostatok podnetov. Na tie sa potom snažte naočkovať vaše vlastné silné stránky. Množstvo z problémov vyriešiť nedokážete, ale určite sa nájdu nejaké, ktoré zmiznú zo sveta vďaka vašim schopnostiam a znalostiam.

Oblasť, ktorá vás baví

Ak sa vrhnete do podnikania len kvôli vidine zisku, potom skoro vyhoríte. Mali by ste si nájsť oblasť, ktorá je nielen potrebná pre ostatných, ale zároveň vás baví. Pozorujte svoje vlastné chovanie a koníčky. Mnoho z nás venuje väčšinu voľného času činnosti, ktorá nemá nič spoločného s našou prácou. Prečo neskúsiť vytvoriť z tejto činnosti vlastné zamestnanie?

Nemusíte byť za každú cenu originálni

Nie každý musí (a môže) byť novým Elonom Muskom alebo Steveom Jobsom. Nesnažte sa za každú cenu prísť s niečim, čo je absolútne nové. Tajomstvom úspechu nie sú novoty, ale schopnosť urobiť kľudne už dávno existujúce veci lepšie než ostatní. Máte talent na jazyky? Tak skúste prekladanie a naučte sa jazyk, ktorý tu nie je príliš obvyklý. Baví vás písanie? Prepožičajte svoj talent firmám, ktoré potrebujú šikovných copywriterov! Neoriginálny nápad na podnikanie rozhodne nie je to isté ako zlý nápad, pokiaľ preň máte zápal a nadšenie.

Dočítané? Registrujte sa a podnikajte na 100 %!

S vyššie zmienenými radami a prílivom nových zákazníkov z AAADopyt.sk pre Vás bude podnikanie hračka. Neveríte? Za posledný mesiac sme dodávateľom priniesli 1 000 dopytov v hodnote cez 5 000 000 €.

Získajte náskok v podnikaní a zanechajte nám na seba kontakt. Ozveme sa Vám späť ohľadne registrácie.

Odoslaním súhlasíte s podmienkam ochrany osobných údajov